Про організацію роботи щодо протидії булінгу (цькуванню) в закладі
На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 року №1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 03.02.2020 року за № 111/34394, наказу Міністерства освіти і науки від 26.02.2020 року № 293 «Про затвердження плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти», листа Міністерства освіти і науки від 20.03.2020 року №6/480-20 «Про план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти»,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) на 2023-24 н.р. Оновити інформаційні матеріали щодо протидії булінгу на сайті ліцею.
2. Заступнику директора ліцею з навчально – виховної роботи Стресі Т.Д.:
2.1. Забезпечити виконання затвердженого Плану заходів.
2.2. Поновити розділ «Протидія булінгу (цькуванню)» на сайті гімназії разом з практичним психологом Михайловою Н.Ю.
3. Створити постійно діючу комісію з розгляду випадку булінгу (цькування) у складі:
– Василевська С. М., директор закладу – голова комісії;
– Стреха Т.Д., заступник директора з навчально – виховної роботи,– заступник голови комісії;
– Михайлова Н.Ю., практичний психолог – секретар комісії;
– Климюк Т. П., педагог – організатор – член комісії;
- Представник служби у справах дітей.
4.Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Директор Світлана ВАСИЛЕВСЬКА
Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти
1. На основі рішення комісії з розгляду випадків булінгу (цькування), яка кваліфікувала випадок як булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, директор закладу:
- повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти;
- забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування) (далі – Заходи).
2. Заходи здійснюються заступником директора з навчально – виховної роботи у взаємодії з практичним психологом закладу та затверджуються директором закладу.
3. З метою виконання Заходів можна запроваджувати консультаційні години у практичного психолога, створювати скриньки довіри, оприлюднювати телефони довіри.