Нормативне забезпечення з питання дотримання мовного законодавства

Конституція України (ст. 10)

Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» №2704-VIII від 25.04.2019

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №156/2018 “Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України”

НАКАЗ МОН № 1033 від 29 липня 2019 року”Про впровадження нової редакції Українського правопису”

Рішення Конституційного Суду України від 14.12.1999 №10-рп/99 про офіційне тлумачення положень статті 10 Конституції України щодо застосування державної мови органами державної влади, органами місцевого самоврядування та використання її у навчальному процесі в навчальних закладах України (справа про застосування української мови)

Європейська хартія регіональних мов або мов меншин

Указ Президента України “Про Концепцію державної мовної політики”від 15.02.2010

Закон України “Про освіту” від 5.9.2017(ст. 7)

Конвенція ООН “Про боротьбу з дискримінацією в галузі освіти”(ст. 5.)

Виконання мовного законодавства у  Гаразджанській гімназії

План заходів з проведення додаткової організаційно-роз’яснювальної роботи щодо обов’язкового застосування державної мови працівниками під час освітнього процесу та виконання службових обов’язків

Інформація про виконання мовного законодавства України в Гаразджанській гімназії Підгайцівської сільської ради Луцького району Волинської області області у 20212022 навчальному році

На виконання ст.10 Конституції України та мовознавчих документів ведення докуметації, викладання предметів, виховні заходи, позакласна робота, батьківські збори в закладі освіти ведуться державною мовою.

Інтер’єр  навчальних класів,  оформлений з використанням державної та національної символіки, наявні інформаційні куточки, використано українські народні мотиви.

Учні школи постійно беруть участь у районних,  обласних, всеукраїнських конкурсах, олімпіадах, турнірах з української мови та літератури та стають їх переможцями.